1393/09/18
تعداد بازدید: 4250 نفر

پله برقی تنها وسیله رفت و آمد ترافیکی است که بیشترین ظرفیت جابه‌جایی عمودی را در بین دستگاه مشابه نظیر آسانسور دارا می‌باشند. استفاده از این وسیله در :

 • اماکن عمومی
 • ایستگاههای مترو
 • پایانه‌های مسافر بری
 • فروشگاه‌ها
 • مرکز تجاری

مزیت‌های رقابتی و ارزش افزوده بسیاری را به دنبال دارد . اگر همواره پله برقی های شما در حال بهره برداری باشد می توانند ضمن بالا بردن ارزش ساختمان ، از رضایت شهروندان حاضر در مجتمع تجاری، بهره مند شوید .

 

سیستم آسانسور و پله های برقی به منزله قلب ساختمان هستند و به عبارتی هیچ کدام از سیستم های دیگر در ساختمان دارای این مقدار تاثیر بر میزان توانائی برای جابجائی افراد به طور موثر در داخل ساختمان شما نیستند .

تجهیزات قدیمی و منسوخ شده آسانسور و یا پله های برقی می تواند میزان مصرف انرژی ساختمان را به طرز غیر عادی و زیاد افزایش دهند. راه حل های مدرنیزاسیون آسانسور و پله برقی، که به منظور کاهش هزینه های ساختمان، همراه با یک مصرف انرژی معقول طراحی شده است می تواند نمونه ای از جلوگیری از هدر رفتن انرژی و کاهش چرخه هزینه ها باشند و در نهایت به طرز قابل توجهی در کاهش هزینه های اضافی ساختمان تاثیر بگذارد .

با توجه به مطالب فوق شما متقاضی خرید پله برقی پس از پشت سر گذاشتن تمام مشکلات و صرف هزینه های هنگفت در عرصه معماری ساخت و ساز و غیره ... حال که نوبت به خرید پله برقی میباشد میبایست در نظر داشته باشید که خرید پله برقی یک سرمایه گذاری برای ساختمان میباشد،پس لطفاً در خرید خود دقت فرمایید و با برسی و آنالیز کردن دقیق تر، گزینه مناسب خود را انتخاب نمایید .

اگر در انتخاب پله برقی مناسب دچار اشتباه شوید، بی شک در سالهای آتی هزینه های بسیار زیادی بر ساختمان تحمیل خواهد شد .

برای محاسبه دستگاه مناسب با شرایط پروژه شما حتما میبایست از نظر کارشناسان خبره صادق و آگاه که در این صنعت ،کم نیستند استفاده نمود. این شرکت برای خرید پله برقی و پیاده رو متحرک مواردی را به شرح ذیل به استحضار میرساند: امیدوار است بتواند به نحو احسن کمک و مشاوره اولیه قبل از خرید را به شما متقاضی خرید انجام دهد .

 1.  ابتدا میبایست هدف ازخرید پله برقی را بررسی ،نیازها و شرایط استفاده از پله برقی و آسانسور بررسی و لحاظ گردد که این امر خود اولین گام در جهت انتخاب بهتر، دقیق تر و رسیدن به هدف مشخص میباشد.
 2.  صرفاٌ نام شرکت ، شهرت کمپانی و برند معروف شرط اول انتخاب نمیباشد، متاسفانه بسیاری از خریداران فقط موارد فوق را شرط اول میدانند.
 3.  در حال حاضر کم نیستند شرکت هایی که محصول را وارد و نصب راه اندازی کرده ولی خدمات پس از فروش ندارند و یا قطعات مصرفی را با بالاترین قیمت به مشتری عرضه میدارند .
 4.  گروهی دیگر از خریداران بی آنکه کفیت محصول را ملاک قرار دهند صرفاٌ کمترین قیمت را انتخاب میکنند .
 5.  بسیاری از تولید کنندگان پله برقی برای به دست آوردن سهم بیشتر بازار فروش، با پایین آوردن قیمت محصول اقدام به حذف برخی از لوازم و یا تقلیل کیفیت آنها مینمایند که در بسیاری از موارد تشخیص آن موارد برای خریدار میسر نمیباشد.
 6.  گروهی نیز در پی خرید یک محصول خوب باکیفیت و قیمت مناسب میباشند، بسیاری از متقاضیان خرید پله برقی از چندین شرکت استعلام قیمت مینمایند ولی در آنالیز آن دچار خطا میشوند راه حل بسیار ساده میباشد ، با بررسی و مقایسه تجهیزات فنی ، کارآیی ها و قطعات مصرفی تصمیم گیری آسانتر میباشد.توصیه میشود به موارد زیر حتما دقت فرمایید:
 • بهره مندی واقعی از خدمات فروش ؟
 •  گرفتن مشاوره دقیق و تحقیق در مورد شرکت و یا برند مورد نظر.
 •  خرید محصول اورجینال و با کیفیت و دارای استاندارد جهانی ؟
 • اکثر آسانسورها و پله برقی ها در کشور چین تولید میگردند، تعدادی از تولیدکنندگان با مونتاژ کردن قطعات، پله برقی و آسانسور را به بازار عرضه میدارند،به این محصول اورجینال نمی باشد.
 •  تضمین پشتیبانی قطعات یدکی و انجام سرویس مستمر با هزینه های مناسب
 • تحقیق در مورد خدمات پس از فروش از سایر مجتمع های مجهز به پله برقی یا آسانسور با برند مورد نظر .

 

قبل از هر گونه اقدام در مورد جانمایی و.... حتماٌ موارد ذیل را در نظر بگیرید

 • قبل از اجرای سقف یا بتن ریزی حتما از مشاوره کارشناس خبره جهت ابعاد و وزن دستگاه مطلع شوید تا در زمان نصب ناچار به تغییرات در سازه نگردید.
 •  بازدید مستمر و کنترل کردن اندازه های اجرا شده توسط مجری بنا و مطابقت با نقشه های پله برقی باید با دقت  و بسیار دقیق بررسی گردد.
 •  بخاطر داشته باشید طول افقی و یا ابعاد پله برقی شرکت های مختلف با هم یکسان نیست جهت جلوگیری از خطای احتمالی از نقشه تایید شده شرکت فروشنده محصول استفاده کنید، و سازه را بر اساس طرح آن شرکت طراحی و اجراء نمائید.
 •  حتما در زمان خرید نسبت به محاسبه ترافیک و برآورد، و مسئله افزایش مسافر در سالهای آتی و حداکثر تردد حتما" مورد بررسی قرار گیرد.


با توجه به بهینه سازی مصرف انرژی حتماً موارد ذیل را در نظر بگیرید .

 •  آسانسور و پله برقی ها حتماً باید مجهز به درایور (اینورتور ) یا ( VVVF ) سیستم صرفه جویی در مصرف انرژی برق باشند .
 •  دستگاه هایی که مجهز به این سیستم باشند .باعث کاهش استهلاک و کاهش چشمگیر هزینه برق مصرفی میباشند.
 • از تجهیزات بروز شده درقسمت های الکتریکی استفاده شده باشد
 • برای مثال از PLC بجای برُدها در سیستم الکتریکی استفاده شده باشد. زیرا در هنگام خرابی (PLC ) تعمیر و یا تعویض آن راحت  و همچنین با قیمت رزانتر ی انجام میشود .
 •  پله برقی داری پمپ روغن و سینی روغن جم کن اتوماتیک بوده که باعث روغن کاری اتوماتیک و مداوم در قسمت قطعات دوار و متحرک پله میباشد. این سیستم سر ریز روغن اضافی را جمع آوری میکند، در زمان سفارش باید به این ریزه کاری های مهم نیز باید توجه شود که آیا در سیستم وجود دارد یا خیر؟

 


نظرات کاربران
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
نظر:
   
   
   

تماس با شرکت نمادبر

تلفن:
98-21-86084529+
98-9123118379+

Facebook Google+ Twiter
Google+ Facebook Twiter

درباره ما

آسانسور نمادبر N.B.T در سال 1380 فعالیت خود را در زمینه تامین ، نصب ، تجهیز و نگهداری انواع آسانسور و پله برقی فول پکیج آغاز نمود. همگام شدن با دانش روز جهان ، استفاده از پرسنل فنی مجرب و همکاری با تولید کنندگان بزرگ اروپایی اهدافی بود که N.B.T از همان آغاز آنها را در دستور کار خود قرار داد. اکنون شرکت نمادبر تهران ارایه دهنده پکیج های آلمانی ENSI در ایران می باشد که آسانسورها و پله برقی هایی با تکنولوژی و قابلیت بالا را به کارفرمایان محترم عرضه می نماید.

Facebook Google Plus Twitter